Bezpečne v manželstve – Národný týždeň manželstva

V dňoch od 8. do 14. februára 2021 pod mottom: “Bezpečne v manželstve” bude prebiehať Národný týždeň manželstva. Informácie o ňom nájdete tu: https://www.ntm.sk/.

Čerstvé prieskumy ukazujú, že epidémia koronavírusu niektoré manželstvá zblížila, s mnohými však vážne zamávala. Voči jej zhubnému vplyvu nezastali imúnne ani niektoré manželstvá z cirkvi. V druhom februárovom týždni bude preto vhodnou príležitosťou k modlitbám za týchto ľudí. Nechceme sa však len modliť, ale aj vhodným spôsobom prispievať k propagácii inštitúcie manželstva a rodiny v cirkvi i v spoločnosti.

Radomír Jonczy

Prednášky pripravil koordinátor Oddelenia KD Česko-Slovenskej únie CASD kazateľ Radomír Jonczy. Veríme, že Božie slovo v jeho podaní dokáže pomôcť aj tam, kde už ľudské pokusy zlyhávajú. Pre deti sme pripravili sedem video príbehov. Radomír Jonczy v autentickom prostredí svojho sliezskeho rodiska spomína na veselé i vážne zážitky z detstva.

 

Pavel Raus

V utorok 9. februára o 20:00 si v rámci interaktívneho webinára budeme s psychológom Pavlom Rausom hovoriť o vplyve rodičovstva na manželstvo a obrátene. Tento program, do ktorého budete môcť vstupovať so svojimi otázkami i postrehmi, bude vysielaný cez YouTube.  

Pripravené materiály sú vhodné pre rodiny i skupiny KD, ktoré sa v priebehu dotknutého týždňa  budú buď živo, alebo online stretávať k modlitbám. Pripravené materiály, môžete na sociálnych sieťach zdieľať aj so svojimi priateľmi.

Možnosť stiahnuť ➜ Prednášky KD – ,,O manželstve a deťoch”

Odkazy na zaujímavé prednášky počas Modlitebného týždňa KD z Česka nájdete tu:

Pavel Raus: Prázdné hnízdo a vztah s dospělými dětmi (9. február 2021 od 20:00 hod.)  – YOUTUBE –

Jeroným Klimeš: O rozvodech v covidové době (11. február 2021 od 20:00 hod.) – YOUTUBE – 

Milena Mikulková: Emoce v manželství a výchově (13. február 2021 od 18:30 hod. – YOUTUBE –  

 

error: Obsah chránený !!